Jadalnia często stanowi prawdziwe serce każdego domu lub mieszkania. To najczęściej w niej zbierają się zaproszeni goście i domownicy, aby wspólnie celebrować smakowite posiłki i wspólnie cieszyć wzajemnym towarzystwem. Ponadto, krzesła i stół niejednokrotnie stanowią wyposażenie przy którym odpoczywamy czy pracujemy. Dlatego tak ważne jest, by były nie tylko wygodne i w pełni spełniały swoje funkcje, ale i estetycznie cieszyły oczy, i w pełni odzwierciedlały nasz indywidualny gust. Moskała krzesła doskonale sprawdzą się zarówno przy stołach, umieszczonych w jadalni, kuchni i w każdym innym pomieszczeniu – różnorodne formy, style i kolorystyka sprawiają, że każdy z łatwością jest w stanie znaleźć wariant dla siebie.

Zestaw jadalniany – ile potrzeba miejsca na niego?

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na zajmujący wiele miejsca stół z masywnymi, szerokimi krzesłami. Kupując stół i krzesła do salonu powinniśmy zawsze starannie wymierzyć miejsce, w którym się znajdą. Nie tylko powinny się zmieścić na wyznaczonej powierzchni, ale i zapewniać komfortowy dostęp – nikt nie chciałby stale przeciskać się, aby usiąść, prawda?

    Zazwyczaj prostokątny stół i krzesła do jadalni zapewniają możliwość spoczynku co najmniej czterem osobom. Jeśli jednak naszym celem jest niewielki stół jadalny z krzesłami, wtedy okrągły sprawdzi się doskonale. Warto dopasowywać wielkość stołu do wielkości pomieszczenia, w którym ma stanąć. Również funkcja, jaką będzie pełnić jest istotna. Innej wielkości stołu potrzebujemy do małej kuchni, a innej do przestronnej jadalni, w której można urządzać wystawne obiady dla rodziny i znajomych.

Jak wymierzyć miejsce pod zestaw stół i krzesła do salonu?

Aby wszyscy czuli się dobrze przy stole i mieli zagwarantowaną przestrzeń osobistą, należy zapewnić każdemu domownikowi około sześćdziesięciu centymetrów blatu. To także doskonały sposób na wyliczenie, ile powinno zmieścić się gości przy konkretnym zestawie jadalnianym. Powinniśmy mieć na uwadze, aby każdy cieszył się swobodą ruchów i nie trącał łokciami osoby siedzącej obok.

    Stół jadalniany z krzesłami zapewnia niezapomniane spotkania! Należy również pamiętać, że krzesło powinno być możliwe do odsunięcia na około siedemdziesiąt centymetrów. Wtedy domownicy i goście będą mogli swobodnie je odsunąć oraz wstać.

Jakie są najważniejsze czynniki przy wyborze stołu i krzeseł do jadalni lub salonu?

Stół i krzesła do jadalni są wyjątkowo różnorodne. Z łatwością możemy dopasować je do obowiązującego w mieszkaniu stylu lub też stworzyć coś całkowicie innego. Decydując się na zakup nowych mebli, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę:

    – ilość osób, które często będą przy nim siedzieć

    – kształt stołu; przy prostokątnym zmieści się najwięcej domowników

    – własne preferencje estetyczne

    Obecnie zestaw stół i krzesła do salonu pozwalają bawić się modą i odkrywać nowe formy zdobienia mieszkania. Nie należy trzymać się sztywnych zasad; zatem warto postawić na oryginalne, nowatorskie rozwiązania w postaci wybierania różnorodnych krzeseł – mogą być w podobnej kolorystyce – aby uzyskać niebanalny efekt. Zestaw jadalniany to także sposób na oszczędzenie czasu; w łatwy sposób dobierzemy pasujące do siebie przedmioty.

    W jakich wnętrzach najlepiej się odnajdujecie? Minimalistycznych w skandynawskim stylu, przytulnych rustykalnych czy może surowych i poindustrialnych? A może łączycie je, uzyskując coś całkowicie nowego, co w pełni podkreśla waszą indywidualność? Bez względu na odpowiedź, z łatwością znajdziecie coś dla siebie.

Recommended Posts