Ławy i stoliki kawowe

DOSTĘPNE NA ZAMÓWIENIE

drewniany stolik kawowy w stylu industrialnym na zamówienie

Znajdź swój wymarzony nowoczesny stolik kawowy, industrialną ławę kawową lub okrągły stolik kawowy, idealnie pasujący do Twojego salonu w stylu loft!

INFO

Nowoczesny stolik kawowy na zamówienie

meblemoskala-info

Styl industrialny jest obecnie jednym z najmodniejszych sposobów na aranżację wszelkiego typu wnętrz. Łączenie metalu i drewna, albo innych surowców w kompozycje nawiązujące do nieco „przemysłowego”, chociaż jednak udomowionego stylu pozwalają tworzyć wnętrza zarówno estetyczne jak i funkcjonalne. Głównie w salonie swoje miejsce znajduje od pokoleń mebel, nazywany kawowym stolikiem, albo też ławą kawową . Ten akurat nie zniknął z krajobrazu nowoczesnych salonów, jak chociażby słynna gierkowska meblościanka, jednak z czasem zmienia się charakter kawowego stolika. O ile dawniej królowały w pełni drewniane stoliki, typu ława kawowa drewniana, często dosyć masywne i w dodatku – nakrywane serwetkami albo bieżnikiem, tak obecnie wybieramy raczej lekkie, loftowe formy, niezależnie od tego, czy powstają one tylko z drewna, czy też z kilku materiałów. Takiego typu stolików, wbrew temu, że są to najczęściej bardzo proste i nieskomplikowane formy, jest ogromny wybór. Obecnie warto zainteresować się meblami nie tylko produkowanymi na większą skalę, ale również na przykład nowoczesnym stolikiem kawowym loft na zamówienie.

Stoliki kawowe typu loft o zróżnicowanym designie

Stolik typu loft może być zatem prostokątny, kwadratowy bądź okrągły. Na indywidualne zamówienie można zażyczyć sobie między innymi praktyczny zestaw składający się z dwóch prostych stolików, gdzie jeden idealnie mieści się pod drugim. Zawsze, kiedy jest więcej gości wystarczy wyciągnąć dodatkowy stolik i voilà! Od dawna wśród trendów w aranżacji wnętrz króluje prostota, ta postrzegana naturalnie jako szlachetny minimalizm. Stoliki kawowe w stylu industrialnym także chętnie wybierane są ze względu na takie ich właściwości. Większość loftowych ław i stolików to bardzo minimalistyczne konstrukcje. Ciekawie prezentują się  te o gładkim, drewnianym blacie wspartym na metalowych nogach, lub szerszych nieco metalowych podstawach. Chociaż niektórym osobom na pierwszy rzut oka mogą przypominać nieco szkolne ławki, wyraźnie się od nich różnią. Stolik kawowy industrialny mimo wszystko wygląda szlachetniej a jego podstawa, chociaż nadal prosta, jest zazwyczaj inna niż cztery proste metalowe nogi. To jeden z najbardziej popularnych obecnie wzorów loftowych stolików, jednak jest ich oczywiście do wyboru znacznie więcej.

Drewniana ława kawowa loft

Loftowe, industrialne wnętrza co do zasady urządzane są dosyć minimalistycznie. Niemniej, przesada w każdą stronę nie jest dobra. O ile rokokowy przepych dawno już wyszedł z mody, tak obecne trendy są być może minimalistyczne, jednak nie do przesady. Zwłaszcza w pokoju dziennym, salonie, mimo wszystko przesadnie surowy wystrój nadal nie jest wskazany. Dlatego stolik kawowy nowoczesny wcale nie musi być w swojej formie prosty, niczym przysłowiowa budowa cepa. W Twoim minimalistycznym salonie to właśnie kawowy stolik może stanowić element wyposażenia, który najbardziej przyciąga uwagę. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o takie wyszukane wzornictwo warto zwrócić uwagę na stolik wykonywany na zamówienie. Większość loftowych stolików składa się z drewnianego lub szklanego blatu oraz metalowych nóżek. Jednak niejedna ława stolik kawowy, nawet do nowoczesnego wnętrza, potrafi pochwalić się nieco geometrycznym blatem oraz dodatkową półką w jego niższych partiach. Chociaż loftowe stoliki kawowe rzadko cechują się zdobieniami, to wybierając swoją drewnianą ławę kawową na zamówienie można kierować się także motywem na jej blacie. W Meble Moskała istnieje możliwość wyboru dowolnej grafiki, która będzie idealnie pasować do konkretnego wnętrza.

Stolik kawowy okrągły nowoczesny

Stoliki industrialne często charakteryzują się właśnie blatem w kolorze innym niż reszta konstrukcji. Ponadto wyróżniają je charakterystyczne, minimalistyczne nogi i surowe podstawy. W stylu industrialnym niemal wszystkie chwyty dozwolone, byle z umiarem, a stolik kawowy loft na zamówienie może cechować się naprawdę mało spotykanymi rozwiązaniami z zakresu przemysłowego wzornictwa. Jeżeli zatem urządzasz nowe mieszkanie, lub dom, warto postawić właśnie na styl industrialny. Zazwyczaj meble i inne przedmioty służące do aranżacji wnętrz loftowych sprawiają wrażenie bardzo lekkich, bywają ażurowe, a przy tym – po prostu ciekawe pod względem wzornictwa. Być może dopiero zaczynasz się urządzać, a może jedynym, czego brakuje w Twoim salonie jest właśnie ława kawowa loft. To must have tego sezonu!

W ofercie znajdziecie także stylowe, drewniane ławy oraz wersje wykonane z płyty meblowej. Stanowią ciekawą alternatywę dla industrialnych stolików. Wykonanie z drewna dodaje przytulności pomieszczeniom i świetnie sprawdza się zarówno we wnętrzach utrzymanych w stylu nowoczesnym, jak i bardziej klasycznym. 

Sprawdź również nasze tapicerowane łóżka, pufy i kozetki do sypialni dostępne na zamówienie

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!