meble do restauracji

Prowadzenie restauracji to znaczące przedsięwzięcie. Oprócz spełnienia formalności, posiadania odpowiedniego zaplecza finansowego i pomysłu na nowe dania, które wyróżnią lokal spośród szeregu innych, liczy się także… wnętrze! I to dosłownie, bowiem aranżacja restauracji może przyciągać klientów lub przeciwnie – odstraszać i być powodem do kpiny. Na co warto zatem postawić, aby uniknąć przykrych sytuacji? Jak istotne są stoły i krzesła i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Doradzamy!

Aranżacja restauracji: na co warto postawić?

Przede wszystkim zawczasu musisz zdecydować, jakie dania będą serwowane w Twoim lokalu. Pozwoli to określić także styl, w którym mogłaby być zrobiona restauracja. Postawisz na orientalne, azjatyckie dania? W takim razie styl stołów i krzeseł do restauracji powinien iść w parze z tym, co można będzie nabyć! Może zależy Ci, aby meble do restauracji podkreślały przytulność otoczenia i były stworzone w neutralnym stylu?

Gdy już zdecydujesz, warto przejrzeć katalogi z meblami oraz zerknąć do swoich ulubionych knajpek – mogą pomóc przy inspiracji. Może także dostrzeżesz to, czego nie chcesz w swoim lokalu oraz, czego należy unikać. Warto także stworzyć plan, na którym ułożysz hipotetycznie wszystkie meble i jednocześnie uzyskasz informację, ile osób jednocześnie możesz ugościć w restauracji.

Styl stołów i krzeseł do restauracji – najpopularniejsze warianty

Zastanawiasz się, jak wybrać stoły i krzesła do restauracji? Przychodzimy z pomocą! Przede wszystkim warto postawić nie tylko na ich wygląd, ale i jakość. Dzięki temu asortyment przetrwa próbę czasu, będzie cieszył oczy zarówno Twoje, jak i klientów. Producent krzeseł i stołów może dostarczyć Ci niezawodny i zarazem niepowtarzalny asortyment o najwyższej jakości.

Jeśli chcesz, aby Twoja restauracja była w neutralnej aranżacji, postaw na pastele. Dobrze komponują się z większością mebli i dodatków. Z kolei przestrzenie wydają się być większe i przytulniejsze.

Jakie krzesła do restauracji? Czym charakteryzują się te dobre?

Trudno wyobrazić sobie lokal, serwujący jedzenie, w którym klienci… nie mogliby usiąść. Dlatego wybór właściwych siedzisk jest fundamentalny i może przyczynić się do znalezienia osób, stale odwiedzających Twój przybytek. Zatem jakie krzesła do restauracji wybrać? Przede wszystkim te, stworzone z wytrzymałych materiałów. Meble te powinny móc utrzymać każdą osobę, niezależnie od jej gabarytów. Istotną cechą jest także miękkość. Dopilnuj, aby żadna część stelażu nie była wyczuwalna przez obicie. Warto postawić także na siedziska, posiadające oparcia. W kawiarniach dobrze sprawdzą się warianty z podłokietnikami – ludzie spędzają w nich więcej czasu niż w restauracjach, dlatego ta opcja będzie związana z gwarancją komfortu. Krzesła na zamówienie mogą być w pełni dostosowane do Twojego budżetu, jak i gustu. Dzięki temu zyskasz niepowtarzalny wystrój.

Pamiętaj, aby krzesła w pełni komponowały się ze stołami i stylem, w którym urządzona jest knajpka. Z kolei jeśli zależy Ci na uniwersalności – postaw na klasyczne, drewniane rozwiązania. Również drewniane stoły na zamówienie są dostępne. Sprawia to, że zyskasz w pełni harmonijną aranżację.

Jakie stoły do restauracji? Czym kierować się przy ich wyborze?

Przede wszystkim pamiętaj o przestrzeni, jaką masz do dyspozycji. Dzięki temu łatwiej określić, ile mebli zmieści się w lokalu. Zatem jakie stoły do restauracji? Przede wszystkim o różnych rozmiarach. Dostosuj restaurację zarówno do gości, którzy przyjdą na romantyczną randkę we dwoje, grupę przyjaciół, chcących miło spędzić czas czy kilka koleżanek, wpadających coś przekąsić. Niech stoliki będą dwu-, trzy-, a nawet cztero- i więcej osobowe! Meble do kawiarni powinny spełniać podobne kryteria. 

Warto wybrać stoły drewniane lub z technorattanu. Z kolei jeśli planujesz je wystawiać na zewnątrz; warianty metalowe mogą się lepiej sprawdzić. Pamiętaj, że wygoda klientów jest najważniejsza! Szacunkowo każda osoba przy stoliku powinna posiadać przynajmniej pięćdziesiąt centymetrów blatu dla siebie – dzięki temu nie uderza łokciami współtowarzysza. Dlatego nie dostawiaj krzeseł „na siłę” do stolika, który nie może zagwarantować tej przestrzeni.

Recommended Posts