mieszkanie na wynajem

Zarabianie na nieruchomościach stało się w ostatnich latach popularnym i niezwykle dochodowym zajęciem. Jednak urządzenie apartamentu pod wynajem może stanowić wyzwanie. Zwłaszcza dla osób, które dopiero wchodzą do tego biznesu. Na co warto postawić, meblując mieszkania tego typu? Czego unikać i jakie są alternatywy dla klasycznych rozwiązań? Przekonajmy się. Pozwoli to znacząco zaoszczędzić rozczarowań – swoich i potencjalnie wynajmujących.

Meblowanie apartamentu: na co zwrócić uwagę, chcąc go wynajmować?

Wystrój apartamentu może wpłynąć korzystnie na nawiązanie intratnej współpracy z potencjalnym najemcą. Z kolei niewłaściwa estetyka przegoni niejedną osobę oraz narazi Cię na śmieszność przy wstawianiu ofert ze zdjęciami w Internecie. Jak tego uniknąć? Odpowiednia aranżacja może zdziałać cudu. Jednak czy w tym przypadku istnieje zasada „o gustach się nie dyskutuje”, i nie ma uniwersalnego sposobu na dekorowanie wnętrz? Nic podobnego! Należy bowiem postawić na… neutralność. Oczywiście, nie jest to synonim „banalności”, bowiem wciąż powinieneś eksperymentować ze stylami i możliwościami, jakie dają apartamenty na wynajem.

Meblowanie apartamentu może obejmować trzy typu:

– Zapewniać niezbędne minimum (w kuchni oraz łazience; czyli sedes i wanna lub kabina prysznicowa oraz zlew, kuchenka, lodówka oraz szafka kuchenna). Wprowadzający się muszą zapewnić sobie we własnym zakresie meble.

– Podstawowa aranżacja: oprócz zaplecza sanitarnego, posiada także łóżko (lub tapczan) oraz szafę na ubrania i rzeczy osobiste wynajmującego. Niekiedy może to obejmować także kilka półek i szafek, jednak nic ponadto.

– Pełne wyposażenie: obejmuje wszystko, co niezbędne, aby w nim przebywać. Oprócz tego znajdują się w nim naczynia, pełne wyposażenie kuchni, pościel, sprzęty AGD (od mikrofalówek po odkurzacze i mopy parowe). Może posiadać także ozdoby, podkreślające piękno wnętrza.

Urządzenie apartamentu pod wynajem: na jakie kolory warto postawić?

Nie samym wyposażeniem mieszkanie żyje! Dlatego aranżacja apartamentu powinna jednocześnie przyciągać, jak i być dopasowana do gustu wielu osób. Jak to zrobić? Należy postawić na neutralność. Pastelowe i jasne kolory będą idealnie współgrać z większością wyposażenia. Stanowczo unikaj jaskrawych i ciemnych barw – mogą optycznie pomniejszać pomieszczenia oraz nadawać im ponury nastrój. Warto także postawić na neutralne obrazy, urozmaicające przestrzeń – choć zdecydowanie należy unikać tych, uznawanych powszechnie za kiczowate, takie jak jelenie na rykowisku, pejzaże czy skąpo ubrane kobiety.

Jasne barwy mieszkania mają jeszcze jedną, znaczącą i zarazem praktyczną zaletę – łatwo je zmienić i tym samym odświeżyć apartament. Aby zmienić ciemne barwy ścian, wymagane jest zneutralizowanie mocnej barwy; poprzez kilkukrotne pokrycie farbami, co znacząco zwiększa koszty.

Wystrój apartamentu: na jakie style warto postawić?

Aranżacja apartamentu pod wynajem powinna być praktyczna, a wszelkie ewentualne szkody i usterki łatwo wymienialne. Warto także pozostawić na tyle wolnej przestrzeni, aby lokatorzy mogli nią samodzielnie dysponować i dodawać własne meble oraz ozdoby na czas użytkowania. Meble do apartamentu powinny być jednak wytrzymałe i wysokiej jakości. Dzięki temu nie tylko będą się pięknie prezentować, ale i wytrzymają próbę czasu. Należy także kierować się obowiązującymi trendami aranżacji wnętrz. Pozwoli to stworzyć zarazem stylowe i przytulne pomieszczenia z fasonem, znanym wynajmującym.

Obecnie prym wiodą style nowoczesne, łączące przestronne pomieszczenia z ciepłymi dodatkami. Te aranżacje bawią się także kolorami – stawiając na te przeciwstawne, w stylu bieli i czerni czy pasteli z jedną (ale tylko jedną!) ścianą, wyróżniającą się intensywniejszą barwą. Pozwoli to przełamać aranżację i zarazem dodać jej charakterystycznego pazura.

Nie zapominajmy także o klasyce – i zwykłej przytulności apartamentów. Miękkie, wygodne sofy, dodatkowe poduchy mogą zaważyć korzystnie na wybór właśnie Twojego mieszkania przez klientów.