Mapa kawiarni w Polsce na przestrzeni ostatnich lat mocno się zagęściła, nic więc dziwnego, że coraz więcej właścicieli szuka inspiracji, które pomogą mu wykończyć jego lokal w sposób, który będzie wyróżniał się na tle pozostałych. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, trafiłeś doskonale, bo mamy dla Ciebie naprawdę dziesiątki modeli krzeseł, stołów i innych mebli, które sprawdzą się w tego rodzaju pomieszczeniach. Dziś chcemy jednak powiedzieć nieco więcej o tym, jak urządzić kawiarnię, aby ta prezentowała się okazale i cieszyła oczy wszystkich gości. Do wyboru masz styl nowoczesny, modernistyczny lub klasyczny, często z wykorzystaniem drewnianych elementów. Każdy z nich na swój sposób będzie dobrym rozwiązaniem, wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Wystrój kawiarni z dodatkiem drewna

Wnętrze w stylu klasycznym to bez dwóch zdań dobry wybór. Kawiarnia z elementami drewnianymi przeniesie gości wiele lat wstecz, gdy oprócz aromatycznego zapachu kawy, mogli poczuć świeże, wiecznie żywe drzewo. Nie bój się eksperymentować, decyduj się na produkcje, które mają w sobie coś z modernistycznego stylu, między innymi połączenie drewna ze stalą w kolorze czarnym. Oczywiście to tylko przykłady, sam doskonale będziesz wiedział, jak prezentuje się Twoja wizja idealnie wykończonego lokalu.

Stoły i krzesła – aranżacja kawiarni

Stoły i krzesła podczas aranżacji kawiarni mogą stanowić pewien problem dla właściciela. Przede wszystkim warto skupić się na wymiarach, jeśli lokal serwuje tylko i wyłącznie ciepłe lub zimne napoje, postaw na mniejsze stoły i wyższe krzesła. Jeżeli jednak w menu znajdzie się jedzenie, niższe krzesła oraz obszerniejsze stoły będą tutaj znacznie lepszym rozwiązaniem.

Umeblowanie kawiarni 

Meble do kawiarni mogą prezentować się wszelako. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych upodobań oraz wyobrażenia miejsca idealnego. Warto jednak zastanowić się nad umeblowaniem, a dokładniej rozkładem miejsc siedzących oraz stołów. Przyjęło się, że w kawiarni miejsca przy oknach i ścianach okupowane są przez kanapy i niższe stoły, środek sali to okrągłe stoliki kawowe, oczywiście większe od domowych i wyższe krzesła. Jak ty zdecydujesz się umeblować kawiarnię? Mamy nadzieję, że z naszymi produktami, sprawdź meble do kawiarni, jakie przygotowaliśmy.

Projekt kawiarni – zacznij od niego

Projekt kawiarni może odgrywać kluczowe znaczenie. Przede wszystkim dowiesz się, jak optymalnie umeblować lokal, aby cały metraż był odpowiednio wykorzystany. Ponadto wielu projektantów wnętrz może wskazać konkretne meble, z których możesz skorzystać. Duży odsetek z nich decyduje się na nasze produkcje, a wszystko to ze względu na jakość ich wykonania oraz ogromny wybór modeli pod kątem kolorystyki, stylu i formy.