sofa z funkcją spania

Sofa dwuosobowa z funkcją spania może być nieocenionym meblem w małym salonie. W tym artykule wskażemy Ci, jak wybrać kanapę, która dobrze sprawdzi się w małym pomieszczeniu. Pamiętaj, że tego typu mebel musi zarówno dobrze wyglądać, jak i być funkcjonalny oraz wygodny. Sprawdź nasze wskazówki i wybierz najlepszy produkt dla siebie!

Sofa rozkładana dwuosobowa stylowa – kiedy jest dobrym pomysłem?

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest wiele możliwości wykorzystania sofy w małym salonie. Dodatkowo warto postawić akurat na taki mebel w sytuacji, gdy zależy Ci zarówno na lekkości, jak i poręczności produktu. Jeżeli Twój salon jest naprawdę mały, a zdarza Ci się przyjmować w nim gości, śmiało zdecyduj się na taki model. Dzięki niemu łatwo będzie Ci zmieścić tam na przykład sprzęt RTV. Za sprawą zakupu sofy dwuosobowej będziesz również miał więcej przestrzeni, co jest szczególnie cenne w niewielkich pomieszczeniach. Pamiętaj również o tym, że nawet w małym salonie na tego typu sofie spokojnie przenocować mogą nawet dwie osoby. Gdy dodamy do tego atrakcyjny wygląd mebla, nie dziwi, że cieszy się on tak sporym pożądaniem. Dobierając sofę do swojego mieszkania lub domu, trzeba jednak wziąć pod uwagę pewne cechy produktu.

Sofa dwuosobowa rozkładana solidna– na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup takiego mebla, weź pod uwagę jego:

  • Rozmiar,
  • Materiał,
  • Kształt,
  • Kolor,
  • Wypełnienie.

W sytuacji, gdy decydujesz się na sofę do małego salonu, nie możesz wybierać spośród największych modeli. Sprawdź zatem wymiary mebla, zanim jeszcze złożysz zamówienie. Materiał, z którego wykonane są sofy rozkładane dwuosobowe, także ma znaczenie. Dla przykładu skóra jest tworzywem, który cechuje się wysokim poziomem trwałości. Sporo zwolenników ma również aksamit, welur oraz welwet. Pamiętaj również o odpowiednim kształcie mebla. W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazują się narożniki. Wybór odpowiedniego koloru sofy rozkładanej z funkcją spania także może być nie lada wyzwaniem. Ciekawym wariantem jest dobór intrygującej, butelkowej zieleni. Jest to jednak tylko jedna z bardzo wielu możliwości. W tym wypadku warto kierować się kolorystyką pozostałej części wyposażenia. Wypełnienie także odgrywa ważną rolę. To od Ciebie zależy, czy postawisz na sofę rozkładaną dwuosobową wypełnioną pianką poliuretanową, czy też wyposażoną dodatkowo w piankę typu HR oraz sprężyny faliste.

Sofa dwuosobowa rozkładana solidna– na co zwrócić uwagę?

Jeżeli wybierzesz już odpowiedni rozmiar, materiał, kształt, kolor i wypełnienie, możesz cieszyć się efektownie wyglądającym salonem. Pomimo że jest on niewielkich rozmiarów, docenisz zarówno jego funkcjonalność, jak i estetykę. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy spodziewasz się gości, a jednocześnie nie dysponujesz zbyt dużą przestrzenią. Pamiętaj również o tym, że mały salon możesz udekorować drobnymi dodatkami.