stół loftowy

Styl loftowy cechuje się prostotą, oszczędnością formy i minimalizmem. Całkiem niedawno meble w takim stylu były przeznaczone głównie do wielkich fabryk, a także zakładów przemysłowych. Aktualnie można spotkać je także w mieszkaniach. Sprawdź, czym jest industrialny stół, czym się charakteryzuje, a także jaki warto wybrać.

Stół industrialny – co to jest?

Stół loftowy rozkładany cechuje się przede wszystkim geometryczną bryłą, a także surowym designem. Dla przykładu metalowe prostokąty mogą podtrzymywać gładki blat. To oszczędne w formie rozwiązanie jest obiektem pożądania coraz większej liczby właścicieli domów oraz mieszkań, którzy chcą mieć nowoczesne wyposażenie. Pamiętaj, że stół loft jest pozbawiony wszelkich dodatkowych elementów, takich jak na przykład ozdoby. Tego typu meble doskonale sprawdzają się zarówno w niewielkich pokojach, jak i w większych pomieszczeniach. W przypadku tych pierwszych dodają one przestrzeni i lekkości. Świetnie współgrają także z otwartymi połaciami i dobrze komponują się do surowych wnętrz.

Jak wspomnieliśmy, opisywany rodzaj mebli charakteryzuje się brakiem dodatkowych ozdób. Tego typu meble często docenia się za ponadczasową elegancję. Stoły industrialne, czyli loftowe cechują się także wysokim poziomem trwałości. Zawdzięczają to między innymi solidnej konstrukcji. Nierzadko to właśnie ten rodzaj mebli składa się z metalowych nóg, które są solidnie przytwierdzone do blatu. Z kolei blaty wykonane z wysokiej jakości drewna są zarówno trwałe, jak i wprowadzają do mieszkania przyjemny powiew natury.

Stoły loftowe – zastosowanie

Opisywany rodzaj wyposażenia doskonale sprawdza się w nowoczesnych, industrialnych i minimalistycznych wnętrzach. To jednak nie wszystko. Dzięki temu, że to właśnie loftowe stoły mają tak geometryczne formy, te meble są nieocenione na przykład jako wyposażenie biur. Doskonałe otoczenie dla loftowych stołów to zarówno chłodne, monochromatyczne barwy, jak i dodatki o wielu kolorach i intensywnych odcieniach. Ustawienie stołu loft w takiej scenerii sprawia, że zakochać się we wnętrzu mogą miłośnicy minimalizmu.

Stoły loftowe rozkładane – na co zwrócić uwagę?

Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wykonanie mebli. Dzięki zastosowaniu dobrej jakości surowców będziesz miał gwarancję ich trwałości. To bardzo ważne, gdyż zakup stołu typu loft powinien być inwestycją na lata. Ponadto warto postawić na drewno, które jest zabezpieczone olejowoskiem. Będziesz miał wtedy gwarancję, że nie pojawią się ani plamy, ani odpryski na blacie. Jeśli zdecydujesz się na akurat taki model mebla, nie będziesz mieć żadnych problemów z utrzymaniem mebli w czystości.

Pamiętaj zatem o tym, że kupno stołu industrialnego to zakup mebli, które łączą nowoczesny rys i funkcjonalność. Czasy, gdy tego typu meble znajdowały się wyłącznie w zakładach przemysłowych, dawno już minęły. Z tego powodu to właśnie loftowe stoły są obiektem pożądania właścicieli mieszkań i domów na całym świecie.